про 770capital отзывы реальных клиентов очень разные:

Dikey Bahçe

Dikey peyzaj
Dikey peyzaj Uygulamaları
Dikey Bahçeler
Dikey Bahçeler
Dikey Bahçe Sistemi
Dikey Bahçe Sistemi
Dikey Bitkilendirme
Dikey Bitkilendirme

Dikey Bahçe Sistemleri

Bitkiler, Dünya için atmosfer yapar ve hayat için gereklidir. Bitki yaprakları oksijen üretir, nemi optimize eder ve karbondioksiti emer. Bitki kökleri zararlı kimyasalları azaltır, temiz hava ve su sağlar.
Son on yılda artan bir şekilde popüler olan dikey bahçeler, tasarımcılar için yaratıcı fırsatlar sunuyor ve çevrelerindeki insanlara yaşamak ve çalışmak için çevresel yararlar sunuyor. Dikey Bahçelere canlı duvarlar ve yeşil duvarlar denir. Bunlar, bir binanın dışına, iç duvarlara, alan bölücülere, çitlere veya hemen hemen her dikey yapıya tutturulabilen modüler panellerden oluşur.

Dikey Bahçe

Dikey Bahçeler ekonomik, çevresel ve fizyolojik avantajlar sunar:
 • Yapı Profili ve Güzelleştirme
 • Hava kalitesi
 • Biyo çeşitlilik ve Yaşam Alanı
 • Akustik Arabelleğe Alma
 • Biyofılik Tasarım ve Sağlığımız
Yapılan araştırmalar, binanın geniş yeşil alanlarına sahip olduğu zaman, kurum binalarındaki hastaların veya öğrencilerin sağlık ve refah düzeylerinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Birçok tıbbi tesis, yeşil duvarları bu faydaları elde etmek için etkin, maliyet-etkin bir yol olarak birleştirmektedir.
Dikey Bahçelerin Nerede Kullanıldığı
dikey bahçe olağanüstü çok yönlüdür. Bunlar neredeyse tüm dikey yapıya (eski veya yeni) takılabilirler. Ayrıca, güzellik, ses geçirmezlik ve güvenlik sağlayan bağımsız ayak bölücü olabilirler. Tipik kullanımlar şunları içerir:
 • Dış + İç Mekanlar
 • Perakende + Ofis Ortamları
 • Konut Projeleri
 • Endüstriyel Binalar
 • Tenis Kortu ve Golf sahaları
 • Oteller ve Restoranlar
 • Okullar ve Hastaneler
 • Karayolu İyileştirmeleri
 • Park Yapılar
 • Çatı Üst Bahçeleri
Beklentilerinizin Ötesine Geçmek   Dikey Bahçeler vs Yeşil Cepheler Dikey Bahçeler "yeşil cepheler" den önemli derecede farklıdır. Yeşil bir cephe, kök salmış bitki sarmallarını tutmak için bir kafes sistemi kullanır; Ancak dikey bir bahçede bitkiler duvar modüllerine dayalıdır, bu nedenle bitkiler suyunu ve besinlerini yerden değil , sistemden alırlar. Dikey Bahçeler, yeşil cephelerden çok daha çeşitli bitkilere izin verir ve uzun sarmaşıkların büyümesi için yıllarca beklemek zorunda değilsiniz. Onları gerçek "dikey bahçeler" yaparak otlar ve besin bitkileri yetiştirebilirler.
Yaşayan Duvarları Yaşatmak Dikey bahçe özel bir türü "yaşayan istinat duvarı". Bunlar, üzerinde yerleşik bitkler içeren eğimli istinat duvarlarıdır., çiçekler, yeşillikler, şifalı bitkiler, yiyecek bitkileri gibi çok çeşitli bitkiler kullanabilirsiniz. QFS Dikey Bahçeler iç mekanlarda veya dılş duvarlarda kullanılan esnek, modüler, hidroforlu bir sistemdir. QFS dikey bahçe modülleri, köşeler dahil pek çok şekil ve boyutta gelir, QFS hidroforik sistemi, bitki canlılığını artırmak, daha az su kullanmak ve duvarın uzun süre canlılığını ve güzelliğini sağlamak için yüksek performanslı bir taşyünü kullanır.  

 

 

 

 

 


Canlı duvarlar
Canlı duvarlar
Canlı Duvar
Canlı Duvar
Düşey Bahçe
Düşey Bahçe
Yosun Duvar
Yosun Duvar Uygulamaları
Yeşil Duvar
Yeşil Duvar
Yeşil Duvarlar
Yeşil Duvarlar
dikey peyzaj
Dikey Peyzaj


Hizmetlerimiz!

Dikey Bahçe oluşturmak için kullanılan üç ana malzeme var; duvara 10 cm mesafe ile monte edilmesi gereken metal bir çerçeve, duvar ile bahçe arasındaki izolasyonu sağlayacak, duvarın ıslanmasını engelleyecek bir PVC plaka ve kısa köklü bitkilerin tutunacağı, poliamitten yapılmış, küflenmeye karşı dayanıklı keçe katman.

Bahçe Mobilyaları: Dış ortamlara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçiniz. Öncelikle de bahçe mobilyası seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekmektedir. Bahçe veya açık balkonlar toz toprak alabilen yerlerdir. Bu yüzden mobilyanın kolay temizlenebilmesi çok önemlidir.. Ahşap mobilyalarda daha pürüzsüz yüzeyler, plastik malzemelerde damarsız ve parlak yüzeyler tercih edilmez ise damarların ve pürüzlerin arasına dolacak tozlar daha yepyeni almış olduğunuz mobilyalarınızı eski ve kirli bir görüntü sergileyebilir.

Peyzaj : Bilimsel ve sanatsal ilkelerin ve teknolojinin kullanılması ile doğal ve kültürel çevrenin planlanması, tasarlanması ile oluşturulur.çevresel ve estetik kalitenin geliştirilmesi ile yaşayanlar için sağlıklı estetik bir mekanlar oluşturulur .