Peyzaj


Bahçe Yaşamı
Bahçe Yaşam Alanı
Bahçe Duvarı
Bahçe Duvarı
Bahçe Yolu
Bahçe Yolu
Peyzaj
Peyzaj

Peyzaj

Bir bahçenin yapısı , onun en çarpıcı yönü olabilir. Bahçenin hacmi ve boyutları yeterli değilse bitki ekmeye elverişli değildir ki bu da bazı değişikliklerin yapılmasını gerektirir.
Bazı yüzey şekillerinde yapılacak (duvarlar , sert zemin döşemeleri, istinat duvarları gibi ) değişiklikler bahçenize kalıcı özellikler katacaktır. Bahçeniz güçlü ve kalıcı bir yapıyla desteklenmiyorsa bir bütünlük oluşturmayacaktır .

Bahçenin zıt tarafında bir havuzun yer aldığı bir fıskiye , sert ve yumuşak malzemeler ile oluşturulan armoni bahçenize kusursuz bir denge yaratacak şekilde uyum sağlar. Sonuç olarak bu armoni evi bahçeye bahçeyi de çevreye bağlayacaktır.

QFS Peyzaj da bölge , yapı ve bahçe etüd edilerek , dayanıklı, çevre ile ahenkli , göze ve kulağa hoş gelecek şekilde tasarlanır. Yapı ve bitkiler : Bu bahçe üzerindeki etkiyi azaltmak için ana materyel olarak ahşap kullanıldığı basamaklar ve küçük şelalelerdir. Bu şekilde kullanılan bitkiler son derece güzel bir biçimde yumuşatılır.

  • Çıkıntılı dökme duvar : Beton kalıplarla yapılan bu duvarın üzerinde şapka oluşturmak için ahşap kullanılmıştır.
  • Güçlü basamaklar : Kullanılan beton basamaklar detaylar güçlü olduğundan son derece güzel görünmekte.
  • Doku katan şelale : Şelalede geri kalan detaylar ile son derece uyumlu ve oldukça küçük bir görüntüye sahiptir.
  • Uzaklaşan duvar : Arka duvarda kullanılan renk bahçe bitkilendirmesini öne çıkararak duvarın uzaktaymış hissi yaratmasını sağlar.
  • Çim kare taşlar : Çim derzli beton taşlar la kullanılan küçük patika yol yeşilin yumuşaklığını ön plana koymaktadır.
 

 

 

 

 

 


Su Fiskiyesi<
Su Fiskiyesi
Bahçe Peyzaj
Bahçe Peyzaj
Bahçe Oturma Alanı
Bahçe Oturma Alanı
Bahçe Yolu
Bahçe Yolu


Hizmetlerimiz!

Dikey Bahçe oluşturmak için kullanılan üç ana malzeme var; duvara 10 cm mesafe ile monte edilmesi gereken metal bir çerçeve, duvar ile bahçe arasındaki izolasyonu sağlayacak, duvarın ıslanmasını engelleyecek bir PVC plaka ve kısa köklü bitkilerin tutunacağı, poliamitten yapılmış, küflenmeye karşı dayanıklı keçe katman.

Bahçe Mobilyaları: Dış ortamlara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçiniz. Öncelikle de bahçe mobilyası seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekmektedir. Bahçe veya açık balkonlar toz toprak alabilen yerlerdir. Bu yüzden mobilyanın kolay temizlenebilmesi çok önemlidir.. Ahşap mobilyalarda daha pürüzsüz yüzeyler, plastik malzemelerde damarsız ve parlak yüzeyler tercih edilmez ise damarların ve pürüzlerin arasına dolacak tozlar daha yepyeni almış olduğunuz mobilyalarınızı eski ve kirli bir görüntü sergileyebilir.

Peyzaj : Bilimsel ve sanatsal ilkelerin ve teknolojinin kullanılması ile doğal ve kültürel çevrenin planlanması, tasarlanması ile oluşturulur.çevresel ve estetik kalitenin geliştirilmesi ile yaşayanlar için sağlıklı estetik bir mekanlar oluşturulur .